Сензационна победа на Григор срещу Мъри в Маями

Българинът се наложи с 2-1 сета след 2,5 часа

8 годиниОбщество 1 Боряна Райчева

Григор Димитров постигна сензационна победа срещу втория в световната ранглиста Анди Мъри в третия кръг на Мастърса в Маями. Българинът се наложи с 6:7 (1), 6:4, 6:3 след около 2 часа и половина игра.

В първия сет двамата си размениха по един пробив и се стигна до тайбрек, в който шотландецът не остави много шансове на съперника си.

Във втората част Григор подобри значително играта си и поведе 4-0 след два пробива. Мъри върна единия и при 4-5 имаше шанс да изравни, но българският тенисист се защити успешно и изравни сетовете.

В решителния трети сет Мъри поведе с 3-1 след пробив, но това бяха последните му геймове в мача. С уверена игра Григор върна пробива и след това затвори мача с още един пробив срещу видимо разколебания шотландец.

В четвъртия кръг Димитров ще играе срещу победителя от мача между французина Гаел Монфис и уругваеца Пабло Куевас.