ТРУДНА ПОБЕДА НА ГРИГОР В ДЕЛРЕЙ БИЙЧ

БЪЛГАРИНЪТ ПОБЕДИ ДАМИР ДЖУМХУР С 2-1 СЕТА

8 годиниОбщество 1 Боряна Райчева

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Делрей Бийч след победа в 3 сета (4:6, 6:4, 6:3) срещу 88-ия в световната ранглиста Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина. Въпреки че поведе с 3-0 в първия сет, Григор отстъпи на Джумхур и във втория сет трябваше да спасява мача, след като изоставаше с 1-3 гейма.

Постепенно българският тенинист подобри играта си и пое контрола върху играта, като докрая на срещата даде само четири гейма на съперника си. Следващият му съперник в надпреварата ще е французинът Адриан Манарино.

Григор остана най-високопоставеният в схемата, след като миналогодишният победител Иво Карлович и поставеният №1 Кевин Андерсън отпаднаха, и има шанс за първа титла през сезона.