София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Арда отнесе четворка от Лудогорец

Шампионите постигнаха обрат с 4:1, ВАР се намеси за първите две попадения на "орлите"

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лудогорец победи с 4:1 Арда (Кърджали) в мач от плейофите в първата шестица на родното първенство. Тимът на Николай Киров успя да поведе в двубоя в Разград от 30-ия кръг чрез Тонислав Йорданов в 37-ата минута, но шампионите успяха да обърнат резултата още до почивката. Донимик Янков изравни само секунди след попадението на Арда след асистенция на Клаудиу Кешерю. В 45-ата минута Никола Таравел си отбеляза автогол. И при двете попадения на Лудогорец съдията Иво Андреев се обърна за помощ към ВАР и след намесата на видео асистент арбитърът головете бяха зачетени.

В 57-ата минута Алекс Сантана покачи на 3:1, а крайното 4:1 за "орлите" оформи Каули Оливейра, който ознаменува с гол добрата си игрa.

Шампионите бяха водени днес от помощник-треньора Станислав Генчев. Причината е, че Валдас Дамбраускас е в чужбина. Наставникът на Лудогорец е командирован зад граница, за да наблюдава набелязани за привличане футболисти.

След изразителния успех Лудогорец събра 70 точки и вече е на 14 пред втория и третия в класирането - Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, които се срещат на "Лаута" тази вечер от 20:00 часа.

Поражението за Арда идва точно преди финала с ЦСКА. Спорът за Купата на България е идната сряда (19 май) от 19:30 часа на "Васил Левски".