Арсенал постигна най-убедителната си победа

Лондончани разбиха с 5:0 Астън Вила на "Емиратс"

9 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Арсенал постигна най-изразителната си победа през сезона, след като спечели с 5:0 домакинството си на Астън Вила в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Арсен Венгер изиграха изключително силен двубой и могат да съжаляват, че не отбелязаха още голове във вратата на Брад Гузан.

Лондончани откриха резултата още в 8-ата минута, когато Оливие Жиру засече подаване на Мезут Йозил за 1:0. Въпреки превъзходството си до края на първото полувреме Арсенал не успя да удвои своя аванс. Това обаче се случи десетина минута след почивката. Жиру върна жеста на Йозил и германецът удвои.

Само седем по-късно Тио Уолкът покачи на 3:0. Контраатака по лявото крило позволи на английския национал да играе на двойно подаване със Санти Касорла, който го изведе очи в очи с Гузан. В 75-ата пък самият Касорла покачи на 4:0 от дузпа. Испанецът обаче имаше късмет, че ударът му от бялата точка бе силен, защото американският страж успя да сложи ръката си на пътя на топката.

Въпреки сериозния аванс Арсенал продължи да атакува. Изглеждаше, че главният съдия Антъни Тейлър ще даде последен сигнал при резултат 4:0, но това не се случи. В първата минута на продължението Ектор Белерин технично по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл за 5:0.

Благодарение на 12-ия си успех през сезона "артилеристите" заемат пето място с 42 точки, с колкото е и четвъртият Саутхемптън. Астън Вила пък е 16-и на едва три точки от зоната на изпадащите.