Челси победи Борнемут с 1:0

Еден Азар герой за „сините“ срещу Борнемут

Челси победи трудно у дома Борнемут с 1:0 и се класира за 1/2-финалите на Купата на Лигата. Появилият се като резерва Еден Азар (84) бе герой за „сините“ с победния гол.
Мениджърът на домакините Маурицио Сари заложи на голяма част от резервите, като титуляри бяха имена като Андреас Кристенсен, Сеск Фабрегас, Рос Баркли, Рубен Лофтъс-Чийк и Оливие Жиру, а Еден Азар, Педро и Нголо Канте бяха оставени на пейката.
„Сините“ доминираха и очаквано създаваха повече положения, но вратарят на „черешките“ Артур Боруц блесна с чудесни намеси след удари на Рос Баркли, Оливие Жиру и Вилиан. Гостите действаха на контраатака и Калъм Уилсън и Лис Мусе пропуснаха срещу Кепа Арисабалага.
През втората част двата отбора внимаваха повече да не получат гол и интересните положения бяха рядкост. В 55-ата минута Лофтъс-Чийк шутира от границата на наказателното поле, но гредата спаси гостите. Сари пусна в игра Педро и Еден Азар, които раздвижиха играта на домакините. Така в 84-ата минута Педро получи пас в наказателното поле, забави се, а с рикошет топката стигна до Еден Азар, който с мощен удар вкара победния го за домакините.
До края на мача Емерсон от Челси пропусна изгодна възможност, а в добавеното време „черешките“ спечелиха фаул и се стигна до разбъркване пред вратата на домакините, но без резултат.
В крайна сметка Челси продължава напред и се присъединява към Манчестър Сити, Бъртън и Тотнъм на 1/2-финалите.