Байерн Мюнхен победи Тотнъм с 3:1

Баварците се наложиха с 3:1 над "шпорите"

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Изпадналият в домашна мини-криза Байерн Мюнхен победи Тотнъм с 3:1 в протоколен мач от група „В“ на Шампионската лига, игран на стадион „Алианц Арена“.Баварците изиграха много силно първо полувреме, в което нацелиха три греди и владееха инициативата. Кингсли Коман откри резултата в 14-ата минута, но малко след това Райън Сесеньон изравни.Коман беше заменен принудително малко по-късно, но влезлият на неговото място Томас Мюлер удвои аванса на своите точно преди почивката. В средата на второто полувреме един от най-добрите на терена Филипе Коутиньо сложи точка на спора.Байерн Мюнхен стана първият германски отбор в историята, който печели всичките си шест мача в групите на Шампионската лига. Това е най-резултатният отбор в турнира този сезон със своите 24 гола. Тотнъм се класира напред като втори, с актив от 10 точки.