Байерн разби Бенфика с 5:1

Байерн се класира и на теория за 1/8-финалите в най-престижния турнир

Байерн разби гостуващия Бенфика с 5:1 в мач от петия кръг на група „Е“ в Шампионската лига и се класира за 1/8-финалите на турнира. Баварците имаха аванс от 6 точки пред съперника още преди срещата. Тя бе от изключително значение и за поставения под сериозно напрежение заради разочароващите резултати в Бундеслигата треньор на домакините Нико Ковач.
Възстановеният от контузия Ариен Робен (13, 30) даде началото на головата фиеста, а след половин час игра и удвои аванса на германския шампион след пас на Томас Мюлер. Роберт Левандовски (36, 51) също блесна с два гола за баварската машина след асистенции на Йошуа Кимих, а между тях за „орлите“ от Лисабон се разписа Гедсон Фернандеш (46) след подаване на Жонас.
Четвърт час преди края на сблъсъка и Франк Рибери (76) записа името си сред голмайсторите, възползвайки се от извеждащо подаване на Давид Алаба. До последния съдийски сигнал баварците продължиха да доминират, но повече попадения не бяха реализирани.
След четвъртата си победа в групата Байерн се върна на първата позиция с 13 точки. Втори е Аякс, който по-рано спечели с 2:0 срещу АЕК в Атина и с 11 точки също е сигурен участник на 1/8-финалите. Бенфика е на трето място с 4 точки и ще продължи участие в 1/32-финалите на Лига Европа след зимната пауза, а гърците са последни без нито една точка в актива си.