Барселона надви Интер с 2:1

Италианците пропуснаха няколко шанса през първата част

Барселона победи Интер с 2:1 във втора среща и за двата тима от група F на Шампионската лига.
Гостите от Италия удариха рано-рано след бързо изпълнен фаул, извел сам Лаутаро Мартинес срещу вратаря за 1:0 още в 3-ата минута. През първата част Барса опитваше да напада по-често (4 точни удара срещу 2 за Интер, но срещна бита в средата на терена и бързи контраатаки за Интер, при една от които - Мартинес можеше да удвои в 37-ата минута, но не успя.
През втората част за Барса се появи Артуро Видал, който поосвежи нападението и именно той подаде на Луис Суарес за изравнителен гол в 58-ата минута.
Барса увеличи натиска си, а треньорът на Интер Антонио Конте затвори играта с няколко дефанзивни смени. Четвърт час преди края гостите можеха да поведат след бързо изпълнение на тъч и излязъл напред вратар на Барса, но последва неточен удар.
Каталунците издебнаха съперника в 84-ата минута и при контраатака Меси подаде към Суарес в наказателното поле, за да може уругваецът да разстреля вратаря на Интер за крайното 2:1.
По-рано днес Борусия (Дортмунд) победи Славия (Прага) с 2: Барселона с по 4 точки, а Интер и Славия остават с по 1.