БЪЛГАРИЯ ПОБЕДИ ЛЮКСЕМБУРГ С 4:3

АЛЕКСАНДЪР ТОНЕВ СПАСИ БЪЛГАРИЯ С ГОЛ ЗА КРАЙНОТО 4:3

8 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Националният отбор по футбол на България стартира с трудна домакинска победа в квалификациите за Световното първенство в Русия през 2018 година.В първия си мач в група „А“ на Зона „Европа“ избраниците на селекционера Ивайло Петев победиха Люксембург с 4:3.

Гол на Александър Тонев в добавеното време на мача донесе успеха за тима на България.След равностойно начало Димитър Рангелов в 16-ата минута даде преднина на тима на България с удар от 30-ина метра.

През първата част тимът на България имаше леко предимство, а избраниците на Ивайло Петев откриха резултата в мача при първия си по-опасен удар към вратата на съперника в мача.В 26-ата минута Рангелов пропусна да вкара втори гол, след като бе изведен на стрелкова позиция от Марселиньо.В 42-ата минута опасен удар на Георги Миланов срещна гредата на вратата на Люксембург.

След почивката българите започнаха по-активно, като в първите минути на полувремето пропуснаха добра възможност, а вратаря на Люксембург показа класа. Гостите стигнаха до изравняване при първия си точен удар в мача към вратата на Владислав Стоянов.

В 60-ата минута Аурелиен Жоаким вкара за 1:1, възползвайки се от нелепа грешка в отбраната на българския тим.Две минути по-късно, отново след грешка в защитата на България, Жоаким вкара втория си гол в мача и направи резултата 2:1 за тима на Люксембург.

В 65-ата минута Марселиньо възстанови равенството.В 79-ата минута Ивелин Попов от пряк свободен удар вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Люксембург и направи резултата 3:2 за България.

В добавеното време на двубоя се разигра истинска драма.18-годишният Флориан Бонер изравни с удар от въздуха за 3:3.Секунди по-късно обаче българският тим все пак стигна до успеха с красив гол на Александър Тонев за крайното 4:3.