Челси на полуфинал след шоу със 7 гола

"Сините" елиминираха сензацията в турнира Славия (Прага)

Челси удари с 4:3 Славия Прага и с общ резултат 5:3 от двата мача успя да се класира на полуфинал за Лига Европа.
Там лондончани ще срещнат Айнтрахт Франкфурт за място на финала в Баку. Германците успяха да направят едно чудо срещу Бенфика и също намериха място сред най-добрите.
Два гола за "сините" мушна Педро (5 и 27), един добави Жиру (17), а автогол си заби Дели (10). Точен на два пъти за гостите бе Шевчик (51 и 54), веднъж вкара Сучек (25).
Челси изцяло доминира през първото полувреме, създаде половин дузина голови положения, вкара красиви попадения и дръпна сериозно в резултата. След почивката чехите върнаха още два гола, но нямаха шанс за нещо повече.
В крайна сметка лондончани заслужено са на полуфинал в турнира. Славия Прага отпада от надпреварата, но заслужава само суперлативи за тазгодишното си представяне в Европа.