Динамо (Загреб) си тръгна с голово реми от Швейцария

Любопитното е, че преди този мач и двата тима бяха в сериозни победни серии и по 5 поредни успеха, които бяха прекъснати днес

Динамо (Загреб) постигна нелош турнирен резултат в първия мач с Йънг Бойс от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Хърватите се добраха до равенство 1:1 в гостуването им в Швейцария и си тръгнаха доволни след края на срещата.Домакините първи взеха преднина в мача още във 2-ата минута. Тогава Мбабу пробяга повече от половината терен с топка в крака, след което комбинира със свой съотборник. Той продължи към Нгамелу на крилото, който отново центрира към Мбабу и защитникът завърши атаката за 1:0.Динамо обаче отговори подобаващо. В 40-ата минута гостите органазираха супер контраатака, Хайрович пусна извеждащ пас зад защитата за Оршич, който напредна необезпокояван и хладнокръвно реализира за 1:1.Този резултат се запази до края на срещата и хърватите могат да са по-доволни заради гола на чужд терен, който им дава леко предимство преди реванша. Със сигурност обаче и Йънг Бойс запазва своите шансове и срещата на "МАксимир".Любопитното е, че преди този мач и двата тима бяха в сериозни победни серии и по 5 поредни успеха, които бяха прекъснати днес.