Греда в 93-ата минута и Фрайбург свалиха Байерн от върха

Лукас Хьолер и Роберт Левандовски се разписаха при равенството 1:1, Щрайх пак спъна баварците

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Фрайбург спъна Байерн Мюнхен за втори път този сезон, завършвайки 1:1 в среща от 27-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Шварцвалд-щадион".Момчетата на Кристиан Щрайх направиха приказен старт, откривайки резултата още в третата минута чрез Лукас Хьолер. Така той стана първият футболист в клубната история, разписал се срещу Байерн и в двата мача в рамките на един и същ сезон.Домакините имаха преимущество и станаха първият отбор този сезон, отправил цели 9 удара срещу баварците за първите 45 минути. Това обаче не им донесе аванс на почивката, защото Роберт Левандовски изравни с класно изпълнение в средата на първата част. В добавеното време Леон Горецка нацели гредата.Равенството свали Байерн Мюнхен от върха, защото баварците събраха 61 точки, докато Борусия Дортмунд вече е с 63. Фрайбург е 12-и с 32 точки.