Интер първи с аванс пред Ювентус

Алексис Санчес дебютира за „нерадзурите“ при успех над Удинезе

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Интер постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Удинезе и след третата си поредна победа за сезона излезе на върха във временното класиране на италианската Серия „А“.
Още в 5-ата минута Политано от домакините нацели страничната греда, а в 35-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Родриго Де Паул шамароса Антонио Кандрева и получи директен червен картон.
Единственото попадение отбеляза Стефано Сенси (44) след асистенция на Годин, а пропуските на домакините продължиха след почивката. В 80-ата минута за първи път с екипа на „нерадзурите“ се появи Алексис Санчес, който можеше да отбележи гол четири минути след това, но Мусо с блестяща проява спаси удара му от няколко метра.
След успеха си Интер е на върха с пълен актив от 9 точки, а Удинезе заема 14-а позиция с 3 точки.