Кошмарен край на сезона за Ман Юнайтед, Челси завърши трети

Тотнъм остана четвърти след шоу с Евертън, а Арсенал финишира пети след успех за престиж

Манчестър Юнайтед записа кошмарен финал на сезона, след като загуби с 0:2 у дома от изпадащия Кардиф в последния 38-и кръг на английската Висша лига. Натаниел Мендес-Ланг (23-дузпа, 54) вкара и двата гола за гостите от уелската столица, които напускат елита с чест, завършвайки 18-и с 34 точки. „Червените дяволи“ така и не намериха отговор на двата удара и приключи сезона с шест поредни мача без успех – 2 ремита и 4 загуби, оставайки на шеста позиция в крайното класиране с 66 точки.
Финалистът в Лига Европа Арсенал приключи пети със 70 точки, след като спечели с 3:1 при визитата си на Бърнли, който остана на 15-о място с 40 точки. Пиер-Емерик Обамеянг (52, 63) вкара два гола за „артилеристите“, а един добави резервата Нкетиа (90+4) в последните секунди. Ашли Барнс (65) се разписа за домакините.
Другият финалист в Лига Европа Челси завърши трети в крайното класиране със 72 точки след 0:0 при визитата си на Лестър, който остана девети с 52 точки.
Четвъртата позиция е за финалиста в Шампионската лига Тотнъм след 2:2 у дома с Евертън в последния кръг. Ерик Дайър (3) даде ранен аванс на „шпорите“, а Тио Уолкът (69) и Дженк Тосун (72) направиха пълен обрат. Кристиан Ериксен (75) обаче оформи крайния резултат. „Карамелите“ финишираха осми с 54 точки.