Лацио победи Рома с 3:0

"Орлите" разбиха големия съперник Рома с 3:0

Лацио съсипа с 3:0 Рома в голямото дерби на Рим от 26-ия кръг на Серия "А"."Орлите" поведоха чрез Филипе Кайседо (13) през първото полувреме. След почивката точни бяха две резерви Чиро Иммобиле (72-д) и Данило Каталди (89). "Вълците" също имаха своите шансове на "Олимпико", но не се възползваха. Съчетано със слабата им игра в защита, загубата дойде напълно логично.Така битката за място в Топ 4 в калчото се завърза още повече. Лацио събра 41 точки и има мач по-малко от съперниците за заветната цел – с Удинезе. Рома остава на 5-то място с 44 т., а непосредствено пред столичните отбори за Милан и Интер.