Марсилия с драматична победа

Така марсилци събраха 13 точки и остават на трета позиция. Страсбург е 14-и с 8 точки

Олимпик (Марсилия) победи драматично гостуващия Страсбург с 3:2 в междинния седми кръг на френската Лига 1. Кени Лала (27) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Корне, а Димитри Пайе (41-дузпа) и Морган Сансон (44) направиха пълен обрат в края на първата част. Олимпик остана в намален състав след червения картон Амави в 52-ата минута, а драмата бе пълна в заключителните минути. Първо Нуно Да Коста (89) изравни след пас на Мотиба, а в добавеното време Валер Жермен (90+1) донесе трите точки за домакините след асистенция на Хироки Сакай. Така марсилци събраха 13 точки и остават на трета позиция. Страсбург е 14-и с 8 точки.