Милан надигра Барселона в международния приятелски турнир

Росонерите излъгаха каталунците в добавеното време с късен гол

Футболният отбор на Милан победи този на Барселона в международния приятелски турнир International Challenge Cup с резултат 1:0. Срещата се проведе на стадиона в Санта Клара (Калифорния). Двата отбора бяха без някои от своите най-големи звезди. "Каталунците" започнаха по-убедително сблъсъка, но футболистите на Милан също заиграха в темпо и дори се стигна до спорно положение в 11-ата минута, в което играчите на италианския гранд претендираха за дузпа.

Такова решение обаче съдията не се нае да вземе и не отсъди удар от 11-те метра.

В края на първото полувреме за Барселона стреля Малкон, доста добре, но гредата помогна на стража на "росонерите" и вратата му остана суха. Дълго време след това играчите на Милан атакуваха и пресираха противника, но до гол така и не се стигаше. В края на редовното време резултатът бе нулево равенство, но съдията даде продължение. В 5-те минути добавено време все пак Андре Силва изработи победата за италианския отбор, след като овладя подаване и стреля точно във вратата на Барселона.