Милан победи Киево с 3:1

"Росонерите" сразиха Киево с 3:1

Милан победи гостуващия Киево с 3:1 в среща от 27-ия кръг на италианската Серия „А” и се изкачи на пета позиция във временното класиране.
Колумбиецът Карлос Бака (24) изведе „росонерите” напред в резултата след пас на Деулофеу, но малко преди почивката „летящите магаренца” получиха 11-метров наказателен удар и Джонатан де Гузман (42-дузпа) изравни. В последните секунди на първата част Карлос Бака пропусна дузпа, пращайки топката високо над вратата.
След почивката домакините доминираха и стигнаха до трите точки след ново попадение на Карлос Бака (70), възползвал се от подаване на Романьоли, и гол на резервата Джанлука Лападула (82-дузпа).
С успеха си Милан събра 50 точки и излезе на пета позиция преди останалите срещи от кръга. Киево е 11-и с 35 точки.