Най-интересното на "Местайя" се случи на почивката

И двата тима остават в подножието на зона "Лига Европа"

Отборите на Валенсия и Реал Сосиедад направиха 0:0 в сблъсък от 23-тия кръг на испанското първенство. Момчетата на Марселино натиснаха през втората част, но така и не стигнаха до попадение.
През първото полувреме камерата много рядко показваше един от двамата вратари, тъй като липсваха положения. Баските започнаха по-добре и си извоюваха териториално преимущество. Сякаш по-емоционално за публиката беше по време на паузата между двете полувреме. Фен на “прилепите” слезе на терена и предложи брак на своята половинка.
След почивката домакините натиснаха в търсене на победата. В 50-ата минута Кевин Гамейро не успя да намери Санти Мина. Четвърт час по-късно самият Гамейро изпусна от прекрасна позиция. В 70-ата Родриго стреля с глава от десет метра, пращайки топката покрай гредата. В 93-ата стражът на "чури урдин" Херонимо Руи отрази удар на Кристиано Пичини.
И двата тима остават в подножието на зона "Лига Европа".