Страхотен спектакъл и разочарование за "прилепите"

Хетафе измъкна точка на "Местая" в голово шоу

Валенсия изтърва победата у дома и завърши зрелищно 3:3 с Хетафе в среща от междинния шести кръг в испанската Примера дивисион.
Гостите от едноименното мадридско предградие Хетафе поведоха още в 40-ата секунда чрез Хайме Мата (1), който даде началото на голедата на „Местая“ след заучено положение при корнер и само три подавания. В 10-ата минута Кевин Гамейро се контузи и на терена за домакините се появи новото попълнение Макси Гомес (30, 34), който направи пълен обрат, като първият му гол дойде след страхотна задна ножица, а вторият с глава след центриране на Дани Парехо.
Канг-Ин Лий (39) се разписа за 3:1 след асистенция на Родриго и „прилепите“ помислиха още преди почивката, че са си свършили работата. Преотстъпеният от Челси Кенеди се появи в игра в 60-ата минута и 6 по-късно асистира на Жейсон (66) за 3:2, а малко след това Анхел (69) с глава изравни за 3:3 след центриране на Хауме Доменек.
Валенсия натисна до края на мача и в 88-ата минута имаше претенции за дузпа заради игра с ръка. След намесата на ВАР не бе отсъден 11-метров наказателен удар.
След равенството Хетафе е десети със 7 точки, а Валенсия заема 13-а позиция с 6.