Тотнъм победи Уотфорд с 2:1

„Шпорите“ с обрат срещу „стършелите“

След кошмарната минала седмица, в която отпадна последователно на 1/2-финал за Купата на Лигата и от четвъртия кръг на ФА Къп, Тотнъм се върна към успехите и обърна у дома Уотфорд с 2:1 в мач от междинния 24-и кръг на Висшата лига.
„Шпорите“ отново бяха без контузените си звезди Хари Кейн и Деле Али, а „стършелите“ изненадващо поведоха с гол на Крейг Каткарт (38) и успяха да удържат преднината си до заключителните минути. В тях обаче домакините стигнаха до пълен обрат, след като първи завърналият се от турнира за Купата на Азия Хьон-Мин Сон (80), а малко след това асистиралият му Фернандо Йоренте (87) оформи крайния резултат след пас на Дани Роуз.
След 18-ия си успех за сезона Тотнъм събра 54 точки на третата позиция и изостава само на 2 от втория Манчестър Сити и на 7 от лидера Ливърпул. Уотфорд спря серия от шест мача без загуба във всички турнири (3 победи и 3 равенства) и вече е девети с 33 точки.