Валенсия и Атлетико започнаха сезона с реми

"Прилепите" и "дюшекчиите" си размениха по един гол на "Местая"

Валенсия и гостуващият Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1 в първия си мач от новия сезон в Примера дивисион.
Гостите от испанската столица имаха превес в началото, но Диего Коста и Антоан Гризман не успяха да застрашат вратата на „прилепите“. Все пак носителят на Суперкупата на Европа поведе в 26-ата минута, когато Антоан Гризман се пребори за топката в наказателното поле и успя да изведе оставения непокрит Анхел Корея, който преодоля вратаря на домакините. Шест минути след това Диего Коста беше близо до удвояване на аванса на „дюшекчиите“, но бразилският страж Нето отново спаси.
След почивката в 56-ата минута домакините изравниха с красив гол на Родриго Морено, който овладя топката на гърди пред наказателното поле и с мощен удар се разписа за 1:1. Десет минути по-късно „прилепите“ бяха близо до пълния обрат, но нацелиха гредата зад Ян Облак. До края на мача и двата тима имаха своите възможности, но резултатът остана непроменен.