Валенсия и Хетафе загубиха точки в преследване на целите си

През първото полувреме съдията подмина дузпа за кастилския тим

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Валенсия и Хетафе завъртяха 0:0 в напечен дуел от 28-ия кръг на испанското първенство. През първото полувреме съдията подмина дузпа за кастилския тим. Момчетата на Пепе Бордалас запазват четвъртата си позиция, но намалиха преднината си пред преследвачите Алавес и Севиля. “Бяло-черните” остават седми.
Гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” действаха по-активно през първото полувреме. И двата тима удариха по една греда, но при спряна игра. В 36-ата минута Хайме Мата претендираше, че е фаулиран в наказателното поле от Хосе Гая, но не я получи. Съдията Санчес Мартинес не получи сигнал от своите видеопомощници, а дузпата беше очевидна.
След почивката “прилепите” на Марселино тръгнаха по-смело напред. В 53-ата “Местайя” се зарадва на попадение, което обаче беше отменено след преглеждане с ВАР. Повторенията показаха засада на Родриго. В 70-ата минута Денис Черишев направи добър рейд отляво, но ударът му не застраши вратаря Давид Сория.