Валенсия победи Виляреал с 3:1

"Прилепите" спечелиха убедително във Виляреал и гледат към полуфиналите

Виляреал загуби у дома от Валенсия с 1:3 в първата среща от испанския сблъсък на 1/4-финалите в Лига Европа. Реваншът е след седмица, а с оглед комфортния аванс и головете на чужд терен "прилепите" са фаворити за класиране напред.
Гонсало Гуедеш (6) рано изведе гостите напред в резултата, но Санти Касорла (36-дузпа) изравни още преди почивката. Второто полувреме бе равностойно, но в самия край „прилепите“ решиха срещата в своя полза след попадения на Даниел Вас (90) след пас на Хосе Гая и Гонсало Гуедеш (90+3), за чийто втори гол асистира Денис Черишев.
Победителят от тази двойка ще има за съперник на полуфинала Арсенал или Наполи. „Топчиите“ взеха комфортен аванс преди реванша в Неапол, след като спечелиха с 2:0 на своя „Емиратс“ в Лондон.