Байерн не изневери на себе си

Шампионите удариха Фрайбург с 3:1 в Мюнхен

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Подпечаталият осмата си поредна титла във вторник Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 3:1 в мач от 33-ия кръг на германската Бундеслига.

Джошуа Кимих откри резултата точно преди изтичането на четвърт час игра, а в средата на първото полувреме Роберт Левандовски вкара дежурното си попадение.

Фрайбург изравни изненадващо чрез Лукас Хьолер в 33-ата минута, но малко след това Левандовски заби попадение №33 през сезона в германския елит.

След почивката баварците видимо намалиха оборотите и мачът се поизравни, но момчетата на Ханзи Флик продължава да контролират играта и държаха съперника на дистанция.

Носителят на 30 титли на Германия Байерн събра 79 точки на върха, докато осмият Фрайбург е с 45 пункта.