Берое с четвърта поредна победа

Отборът на Херо взе трите точки от Локомотив (Пловдив)

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Берое спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в първата среща от програмата на 23-ия кръг в efbet Лига. Избраниците на Димитър Димитров-Херо изиграха силен двубой и заслужено взеха трите точки.

В 36-ата минута Гаюс Макоута вкара страхотен гол с мощен изстрел от около 25 метра, при който топката се отби в напречната греда и влетя във вратата на "смърфовете" - 1:0. Четири минути след това Мартин Камбуров oтбеляза от дузпа, отсъдена за фаул на стража Илко Пиргов срещу Aлиун Фал. Ветеранът се разписа за 2:0 срещу любимия си Локомотив (Пловдив) със своето попадение номер 230 в елита на българския футбол.

Двата отбора имаха още шансове, но до края не паднаха други голове и Берое спечели. Така тимът на Херо събра 37 точки и се изкачи на петото място, с точка повече от шестия Славия.

За Берое това е четвърта поредна победа. Старозагорци гостуват на ЦСКА в следващия кръг - на 7 март от 17:30 часа.

Локомотив (Пловдив), който е трети с 45 точки, приема Витоша (Бистрица) на 7 март от 15:00 часа.