Черно море победи Витоша (Бистрица) с 1:0

Исмаил Иса донесе победа на Черно море

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Черно море победи с минималното 1:0 Витоша (Бистрица) в мач от група "А" на втората осмица, игран на стадион "Тича". "Тигрите" са твърдо аут от efbet Лига, след като вече загубиха шанс за спасение, а днес инкасираха 23-aта си загуба от 27 двубоя до момента.

Само преди седмица "моряците" отново надвиха Витоша в морската столица в среща от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига - 2:0.

Единственото попадение днес реализира Исмаил Иса в 13-ата минута. Опитният нападател се разписа във вратата на Николай Кръстев и в предишната среща между двата тима.

Мачът днес се игри при непрестанен дъжд, което затрудни футболистите на Илиан Илиев и Асен Букарев.

Първото положение беше в полза на Черно море. Още в третата минута Иса получи топката вляво от наказателното поле, залъга бранител и стреля, но Кръстев спаси. Малко след това Жордао Кардосо се размина с топката пред голлинията след отличен пас на Матиас Курьор.

В 13-ата домакините поведоха. Цветомир Панов поднесе топката на главата на Иса, който отблизо разстреля Кръстев за 1:0. В 22-ата минута гостите можеха да изравнят. Илия Димитров опита да прехвърли вратаря Иван Дюлгеров, но Цветомир Панов притича и изчисти топката от голлинията.

Малко преди почивката Венци с глава нацели гредата на вратата на Черно море.

През второто полувреме Жордао Кардосо, Курьор и Денислав Ангелов пропуснаха за "моряците" и срещата приключи 1:0.

Черно море събра 43 точки, а Витоша остава с едва 6 в актива си.