София 20 °C София 20°C - предимно ясно Велико Търново 19 °C Велико Търново 19°C - кратковременен пороен дъжд Пловдив 22 °C Пловдив 22°C - облачно Варна 21 °C Варна 21°C - кратковременен пороен дъжд Бургас 23 °C Бургас 23°C - облачно

Голово шоу на старта на Европейското по футбол

Отменена дузпа, непризнато попадение, автогол и червен картон белязаха мача на откриването

4 дниФутбол 110 Симеон Кисьов

Германия разби Шотландия с 5:1 в откриващата среща от Евро 2024.

Двубоят от група "А" започна с пропуск на германците още в първата минута, но секунди по-късно прозвуча сигнал за засада на Флориан Виртц.

По-малко от десет минути след това звездата на Байер (Леверкузен) успя да се разпише след удар от границата на наказателното поле, който се оказа неспасяем за шотландския вратар - 1:0.

Германия удари още веднъж в 19-ата минута след комбинация между Кай Хаверц и Джамал Мусиала, завършила с бомбен удар на играча на Байерн Мюнхен за 2:0.

Отсъдена дузпа за домакините беше отменена в 26-ата минута след ВАР, тъй като нарушението срещу Джамам Мусиала беше извън наказателното поле.

Минути преди края Райън Портиъс влезе грубо в краката на Илкай Гюнгоган в опит да му попречи да отправи голов удар. След ВАР  Клеман Тюрпен отсъди дузпа, която Кай Хаверц превърна в гол, а бранителят на Шотландия беше изгонен с директен червен картон.

Пет минути след почивката Антонио Рюдигер опита да вкара четвърти гол, но вратарят на Шотландия внимаваше и изби в корнер.

Минути преди да измине час игра Флориан Виртц пропиля чудесна възможност за гол гол във вратата на Шотландия, но стреля над напречната греда.

Резервата Лирой Сане също пропиля възможност пред вратата на шотландците в 64-ата минута, малко след като се появи в игра.

Резултатът стана 4:0, след като друг, появил се от пейката играч - Никлас Фюлкруг, успя да се разпише със силен удар малко зад границата на наказателното поле.

Четвърт час преди края нападателят вкара още един гол, който обаче беше отменен след ВАР заради засада.

Шотландия успя да се добере до гол в 88-ата минута, в която Антонио Рюдигер прати топката в собствената си врата - 4:1.

Минута преди края Емре Джан оформи крайното 5:1 с удар от границата на наказателното поле.

Германия поведе в група "А" с три точки. Другият двубой е в събота от 16:00 часа наше време и противопоставя Унгария и Швейцария.