Италия победи Северна Ирландия с 2:0

Възпитаниците на Роберто Манчини свършиха своята пауза още до почивката, когато вече бяха подчини островитяните на два пъти

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Италия стартира успех в група С, където се намира и нашият национален отбор. "Скуадрата" не допусна изненада и с лекота спечели домакинството си на Северна Ирландия с 2:0. Възпитаниците на Роберто Манчини свършиха своята пауза още до почивката, когато вече бяха подчини островитяните на два пъти.

Двубоят на "Енио Тардини" стартира с натиск, който рано можеше да бъде материализиран от Чиро Имобиле. Звездата на Лацио обаче не демонстрира акуратност в сюблимния миг.

Неговата работа свърши Доменико Берарди, който откри резултата в 14-ата минута. Алесандро Флоренци пусна хитър пас за лидера на Сасуоло зад гърба на Далас. Бързоногият нападател пое към вратарското поле и матира Пийкок-Фаръл в близкия му ъгъл.

До паузата интригата приключи след точен голов изстрел на Имобиле. Чиро демонстрира, че има достатъчно мощ и в левия му крак, след като от трудна позиция насочи в мрежата на северноирландците. Вина за инкасираното попадение може отново да се търси от стража на гостите.

През второто полувреме, типично по италиански, домакините намалиха осезаемо темпото си на игра. Това позволи на съперника да стигна до няколко положения за почетен гол, но при най-чистото от тях, Смит не можа да преодолее отблизо Донарума.

В неделя ще видим италианците и на "Васил Левски", тогава "Скуадра адзура" гостува на нашата България, която по-рано днес падна с 1:3 от Швейцария. Със Северна Ирландия пък играем на 31 март.