Южна Корея изненада Австралия за купата на Азия

Домакините завършиха втори в групата и ще играят срещу Китай на четвъртфиналите

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Република Корея победи с 1:0 домакина Австралия в мач от третия кръг в група "А" на турнира за купата на Азия, информира БТА.
Двата отбора вече си бяха осигурили класиране за следващата фаза, а двубоят беше решителен за разпределението на първите две места в крайното класиране.
Юн-Хюб Лий в 33-ата минута донесе победата в полза на южнокорейците, които завършват като лидери в групата с актив от 9 точки.
Австралийците изпуснаха няколко положения да изравнят резултата, но остават втори с 6 точки, записвайки първото си поражение в тазгодишния шампионат.
В другата среща от групата, между отпадналите рано отбори, Оман победи Кувейт с 1:0. Абдул Азис Ал Мугбали в 68-ата минута реализира единственото попадение в двубоя и донесе почетния успех за оманския отбор.
Оман е на трето място в крайното класирането, докато Кувейт няма нито една спечелена точки в трите си срещи на турнира в Азия.
На четвъртфиналите Австралия ще се изправи срещу Китай, който спечели група "В" кръг преди края. Република Корея ще играе с Узбекистан или Саудитска Арабия във фазата на директните елиминации.