Левски най-накрая победи

Найджъл Робърта с първи гол за сезона

3 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Левски записа първа победа в родното първенство от средата на септември при дебюта на Славиша Стоянович начело на тима. "Сините" излязоха като аутсайдери срещу Локо (Пловдив) в отложен двубой от 12-и кръг, но надделяха с 1:0 с попадение на Найджъл Робърта от дузпа.

Голът бе първи за холандеца за сезона, а Стоянович сложи сред титулярите Патрик-Габриел Галчев. Младокът записа дебют за "сините". Локо пък излезе със състава, който победи с 6:0 Ботев (Пловдив).

Домакините от "Георги Аспарухов" започнаха добре срещата и взеха инициативата. Живко Атанасов пропиля отличен шанс, а Робърта вкара в 18-ата минута, но попадението бе отменено заради фаул в атака.

В 35-ата минута Левски получи право да изпълни дузпа, след като Насиру Мохамед бе съборен в наказателното поле. Найджъл Робърта се нагърби с изпълнението и реализира.

Отново холандецът бе на сантиметри от гол в началото на втората част, но като по чудо топката мина на сантиметри покрай гредата. Гомис пък имаше най-добрата възможност за "смърфовете", които се представиха доста под нивото си. Ударът с глава обаче профуча покрай гредата.

До края Левски удържа крехкия си аванс и се поздрави с успеха. "Сините" са с 14 точки на 10-ото място, докато Локо пропусна възможността да излезе начело и остана на втора позиция с 27 точки.