Левски победи Берое с 2:1

Найджъл Робърта засенчи Камбуров, Милан Миятович и Хали Тиам изиграха последен мач за "сините"

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Левски спечели с 2:1 при визитата си на Берое от 28-ия кръг на efbet Лига и задмина ЦСКА на второто място във временното класиране на първата шестица. Мартин Камбуров (34) реализира гол №233 в елита и рекорден №24 във вратата на "сините", но ветеранът бе засечен от Найджъл Робърта (22, 72), който с двете си попадения донесе победата за столичани и ги изкачи на втората позиция.

За Милан Миятович и Хали Тиам това бе последен мач със синия екип, след като договорите им изтичат на 30 юни и няма да бъдат подновени. Минути преди началото ръководството на Левски засвидетелства своето уважение към двамата. Легионерите получиха специален плакет от изпълнителния директор Павел Колев, а също така и екип на клуба. Номерът на фланелката съответстваше на мачовете, които двамата имат за столичния гранд. Тиам дори започна срещата с капитанската лента.

Домакините бяха по-активният тим и направиха няколко пропуска в началото, а „сините“ поведоха с първия си точен удар чрез Найджъл Робърта в 22-ата минута след грешка на Теди Мезаг и пас на Спиерингс.

Берое продължи да търси гола и изравни в 34-ата минута благодарение на Мартин Камбуров, който засече центриране на Конте и вкара гол №233 в елита и №24 във вратата на любимата си жертва Левски. До края на полувремето пропуски за домакините направиха Мезаг и Туба.

След почивката „зелените“ продължиха да имат инициативата. Миятович трябваше да се намесва решително при удар на Иван Минчев, който в 72-ата минута сбърка в центъра на терена и Найджъл Робърта се разписа сам срещу Перниш за 1:2.

До края на мача домакините опитаха натиск, но не създадоха сериозни голови положения и така "сините" си тръгнаха с трите точки от Стара Загора.

След успеха си Левски събра 53 точки и излезе втори с една пред ЦСКА и с 3 пред Локомотив (Пловдив). Берое остава шести с 43 точки и без шансове за призовата тройка.