Локо (Пловдив) дръпна на върха

"Смърфовете" победиха лесно Царско село

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Локомотив (Пловдив) дръпна на върха в класирането на efbet след като победи с 3:0 като гост Царско село. Успехът е седми за първите 10 кръга на "смърфовете" и те се утвърдиха на първото място с 22 точки, докато вторият Лудогорец има 17 и мач по-малко.

Димитър Илиев се отличи с две попадения в София. Той вкара втория и третия гол в срещата. Първото попадение на футболист номер 1 на България дойде в 69-ата минута. Тогава той бе изведен чудесно в наказателното поле и стреля по диагонал. В 81-ата опитният нападател оформи крайното 3:0, след като Джони Пласид не успя да изчисти една върната към него топка и я подари на Илиев.

Първото попадение за Локомотив падна в 53-ата минута и бе дело на Диниш Алмейда. Той засече с глава центриране на Умарбаев и прониза Царско село.

Загубилият тим се намира на 6-ото място с 13 точки.