Локомотив (Пд) удържа Черно море с 10 души

Митко Илиев носи победата на "смърфовете" с фамозен гол

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Локомотив (Пловдив) постигна много труден, но сладък успех над Черно море с 1:0 в среща от 14-ия кръг на еfbet Лига.
Единственият гол падна в 14-ата минута и бе дело на Димитър Илиев. Таранът отбеляза изключително красив гол, който бе девети за него от началото на сезона в първенството, което му отрежда първо място в ранглистата на голмайсторите.
Победата на "смърфовете" пък им помогна да застигнат лидера Лудогорец, като "орлите" разполагат с 33 точки срещу 32 за пловдивчани, които са обаче и със среща повече.
Днешният двубой на "Лаута" започна с награждаване на халфа Георги Илиев, който влезе в историята на българския футбол като футболистът с най-много мачове в родния елит - цели 455.
Нещата на терена също бяха много интересни от първата минута, като двубоят бе доста двуостър.
Видимо "моряците" владееха повече топката и опитваха да водят играта, но в крайна сметка попадение падна в тяхната врата.
В 14-ата минута Димитър Илиев получи топка пред наказателното поле, след което я овладя и с много силен шут прати кълбото в мрежата на Миодраг Митрович за 1:0.
След гола Черно море продължи да владее повече топката, но сериозните ситуации пред вратата на домакините липсваха.
В крайна сметка гол не прадна до края на първата част и "смърфовете" се оттеглиха с преднина.
Второто полувреме отново започна доста равностойно с атаки и към двете врати, като в 62-ата минута Милош Петрович от Локомотив получи втори жълт картон и респективно бе изгонен от двубоя.
След червения картон Черно море тотално овладя инициативата, като положенията пред вратата на домакините зачестиха.
От своя страна момчетата на Бруно Акрапович контраатакуваха много опасно.
В крайна сметка след няколко добри спасявания Мартин Луков успя да опази вратата си, а "черно-белите" спечелиха минимално 1:0.