Локомотив записа рекордна победа над Ботев

Локомотив с рекордна победа в пловдивското дерби, размаза Ботев с 6:0 и оглави класирането

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Локомотив записа рекордна победа над Ботев в дербито на Пловдив. "Смърфовете" премазаха "канарчетата" с 6:0 - нещо, което никога досега не се беше случвало. До момента през годините най-изразителните победи на Локомотив над Ботев бяха 7:3 и 4:0. Днес обаче избраниците на треньора Александър Тунчев доказаха, че са с класи над "жълто-черните" и дори пропуснаха да постигнат още по-изразителна победа.

На стадиона в парк "Лаута" всъщност нямаше дерби. Локомотив изцяло доминираше и още на почивката водеше с 4:0. Разписаха се Момчил Цветанов, Диниш Алмейда, Димитър Илиев от дузпа и Георги Минчев. През втората част Янко Георгиев беше наказан още от резервите Кристиан Илич и Николай Николаев.

Ботев беше с 10 играчи след почивката, тъй като в 45-ата минута Джонатан Перейра беше изгонен с червен картон и остави "жълто-черните" в намален състав.

След историческата победа Локомотив събра 27 точки и оглави класирането. Шампионът Лудогорец е втори с 26, но и с два мача по-малко от "черно-белите". Ботев (Пловдив) е десети с 13 точки.

Припомняме, че "канарчетата" победиха Локомотив с 2:0 в първата среща през сезона, но тази вечер си тръгнаха от "Лаута" с пълна кошница.