Националите ни бяха спряни от Франция в първия мач във Варна

България загуби с 0:3 гейма от миналогодишния шампион

6 годиниВолейбол 1 Телевизия Евроком

Българският национален отбор по волейбол при мъжете загуби  първия си сблъсък от Лигата на нациите в Двореца на културата и спорта във Варна от Франция. Волейболистите  ни допуснаха загуба с резултат 0:3 гейма (21:25, 20:25, 23:25).  Петлите излязоха с най-добрия си възможен състав. Въпреки равностойния старт във втория гейм, шампионите от миналогодишната Световна лига се бориха всячески за всяка точка и топка, и съответно с резултат.

Възпитаниците на Лоран Тили, вече взели два гейма, имаха психологическо предимство и състезателите на Пламен Константинов не успяха да измъкнат и гейм от мача.

Най-резултатен за България бе Валентин Братоев с 9 точки (2 аса), по 8 пък добавиха Светослав Гоцев, Розалин Пенчев и Николай Учиков. Тодор Скримов се контузи още в началото на срещата и травмата може да се окаже по-сериозна.

''Лъвовете'' ни заемат 12-а позиция в класирането на турнира към момента с 9 точки (3 победи и 7 загуби).

Утре българите се изправят срещу отбора на Канада.