Нидерландия пропусна да разбие Латвия

Това бе най-малкото, с което Прибалтийската страна се отърва в този мач

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Нидерландия записа първа победа в квалификациите за Мондиал 2022 в Катар. "Лалетата" се наложиха с 2:0 у дома над Латвия. Това бе най-малкото, с което Прибалтийската страна се отърва в този мач.

Головете за победителите вкараха Стивън Бергхуис (32) и Луук де Йонг (69).

Така Нидерландия вече има три точки в актива си, докато Латвия е с 0.

Двубоят премина изцяло под диктовката на "лалетата". В началните минути Дейви Клаасен на два пъти и Стивън Бергхуис пропуснаха.

В 32-ата минута Клаасен намери Бергхуис в наказателното поле. Халфът на Фейеноорд отправи силен удар в левия ъгъл за 1:0.

До края на първата част Мемфис Депай стреля неточно от удобна позиция, а удар с глава на Луук де Йонг не намери целта.

Втората част започна с масиран натиск на домакините. Пропуски пред вратара на латвийците заредиха Матайс де Лихт, Депай и Жоржиньо Вайналдум.

В 69-ата минута "лалетата" стигнаха до втори гол. Де Йонг се извиси над всички след центриране от корнер на Депай и вкара за 2:0.

До края на мача Депай и Дон ван де Беек имаха възможност да направят успеха на Нидерландия по-категоричен, но пропуснаха.