Носителят на трофея аут от Купата на Африка

Алжир изхвърча рано-рано като последен в групата

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Кот Д'Ивоар победи актуалния носител на трофея Алжир с 3:1 в среща от група Е на Купата на Африканските нации и изхвърли третия най-добър африкански тим според ранглистата на ФИФА от турнира.

Франк Кеси откри резултата за Кот Д'Ивоар в 22-ата минута след пас на Никола Пепе, а в 39-ата Ибрахим Сангаре удвои в 39-ата минута.  Никола Пепе оформи класическото 3:0 в 54-ата минута, а само няколко минути след това Алжир получи дузпа. Звездата на Манчестър Сито Рияд Марез обаче прати топката в гредата.

Алжирците все пак стигнаха до почетен гол четвърт час преди края с попадение на Софиан Бендебка за крайното 1:3. Малко след това гол на Франк Кеси беше отменен заради засада, а същото се случи и с попадението на Себастиан Алер в продължението на мача.

В другата среща от групата Екваториална Гвинея победи Сиера Леоне с 1:0 (Пабло Ганет в 38-ата минута) и продължава напред, с което допълнително уби надеждите на Алжир.

В крайното класиране номер 1 е Кот Д' Ивоар (7 т.), следван от Екваториална Гвинея (6 т.), Сиера Леоне (2 т.) и Алжир с 1 точка.