Пороят не спря мача, но не и Лудогорец

Клаудиу Кешерю и Сисиньо носят победата срещу Берое

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лудогорец се изкачи на върха в класирането на efbet Лига, след като победи досегашния лидер Берое с 2:0. Клаудиу Кешерю и Сисиньо бяха точни под пороя в Разград. Дъждът дори предизвика токов удар, който спря за няколко минути срещата.

Шампионите започнаха много силно мача и до 23-ата минута вече бяха вкарали два гола. В 19-ата Каули направи хубав рейд между играчите на Берое и намери Кешерю на границата на наказателното поле. Румънецът мигновено стреля по земя и прати топката в мрежата за 1:0.

След само 4 минути Доминик Янков пусна отличен извеждащ пас към Сисиньо, който безпроблемно прати топката покрай излезлия срещу него Василев - 2:0.

Берое не се предаде и на свой ред имаше една добра възможност преди почивката, но тя не бе реализирана. В същото време дъждът над Разград се засилваше и след почивката пороят бе много силен.

Темпото на игра спадна след почивката и това бе логично с оглед на атмосферните условия. Двубоят първо бе прекъснат веднъж заради токов удар, а в 80-ата минута съдията прибра играчите на двата отбора в съблекалните, тъй като бе невъзможно да се играе футбол.

След 15-ина минути пауза срещата бе подновена. Лудогорец реализира трети гол, който обаче бе отменен заради засада. Удар с глава на Ихиньо Марин пък бе спасен с мъка от Василев.

Лудогорец събра 16 точки и оглави класирането, докато Берое остана с 14 на второто място.