Рома победи Лацио с 2:0

Въпреки това тe остават на седмото място с 61 точки, с шест по-малко от шестия Лацио

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Рома триумфура в дербито на Вечния град. "Вълците" се наложиха над Лацио с 2:0. Победата е първа за Рома в дербито от началото на сезон 2018/19.

Въпреки това те остават на седмото място с 61 точки, с шест по-малко от шестия Лацио.

Загубата и на теория остави "орлите" извън зона "Шампионска лига".

Двете попадения на "Олимпико" паднаха в края на двете полувремена, а "вълците" владееха инициативата почти през целия мач.

Резултатът бе открит в 42-рата минута чрез Хенрик Мхитарян след подаване на Един Джеко. Босненецът пое топката в наказателното поле, успя да я запази покрай аутлинията и да центрира към непокрития Мхитарян, който с атрактивно изпълнение я прати в мрежата.

Крайното 2:0 оформи Педро в 78-ата с далечен удар. В самия край Франческо Ачерби бе изгонен за два жълти картона.