Свитолина отново е кралицата на Рим

В целия мач Халеп не стигна до нито една възможност за пробив.

6 годиниТенис 3 Телевизия Евроком

Елина Свитолина триумфира на силния турнир в Рим за втора поредна година. В повторение на финала от миналия сезон украинката победи световната номер 1 Симона Халеп с 6:0, 6:4. За Свитолина това е трета титла през 2018 г.
Свитолина започна много стабилно, а съперничката й не можеше да намери ритъма си. Това се катастрофално за румънката, като първият сет приключи за 19 минути. Три пробива и шест поредни гейма означаваше сет на нула. Халеп направи 11 непредизвикани грешки и спечели общо осем точки.
В началото на втората част румънката оказа по-сериозна съпротива. Свитолина обаче имаше отговор почти на всичко и след ранен пробив поведе с 3:1. Геймовете бяха по-оспорвани, но украинката продължи да намери по-точните решения и да доминира. Симона поиска намесата на физиотерапевт поради проблеми с гърба при 3:2. Елина поддържаше аванса си, като не оставяше шансове на съперниката си на свой сервис. В целия мач Халеп не стигна до нито една възможност за пробив.