ЦСКА 1948 и ЦСКА завърши без победител

Интригуващият двубой завърши без победител

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Историческото първо издание на дербито между ЦСКА 1948 и ЦСКА завърши без победител - 2:2. Мачът, с който стартира новото първенство в efbet Лига, беше много интригуващ и предложи зрелище за зрителите. Привържениците на ЦСКА от стадион "Българска армия" бяха в пъти повече от тези на тима, воден от легендата Красимир Балъков.

Отборът на Стамен Белчев беше шокиран, след като ЦСКА 1948 поведе с 2:0 след голове на Мартин Камбуров в 19-ата минута и на Даниел Младенов в 33-ата. Валентин Антов намали в заключителните секунди на добавеното време на първата част, а в 52-ата Али Соу изравни за 2:2. До края не падна нов гол, въпреки че и двата отбора имаха по няколко ситуации.

За символичните гости от ЦСКА от първата минута започват три от новите чуждестранни попълнения - Юрген Матей, Юнус Санкаре и Амос Юга.

Сред титулярите на ЦСКА 1948 личат имената на звездите Мартин Камбуров и Галин Иванов, които бяха привлечени това лято в тима, воден от Балъков. Голмайсторът Андон Гущеров е извън групата поради контузия.