ВАР разказа играта на Ливърпул

Брайтън измъкна точка от "мърсисайдци" след дузпа в 93-ата минута

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Ливърпул допусна грешна стъпка в десетия кръг на Висшата лига, завършвайки 1:1 при гостуването на Брайтън. ВАР спря "мърсисайдци" към победата над "чайките". При поредното използване на системата за видеоповторения в добавеното време последва дузпа за Брайтън, която Паскал Грос реализира и донесе точката на тима си. Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп бурно оспорваше, но това не доведе до промяна на решението на съдията.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа и в 20-ата минута, но Неал Мопе стреля неточно от бялата точка.

В 60-ата Диего Жота даде преднина на Ливърпул, която се запази до 93-ата минута, когато "чайките" изравниха.

Още два гола на шампионите бяха отменени заради засади след преглеждания с ВАР, като първата бе невидима за окото, но графиките на технологията доказаха, че Мохамед Салах е бил може би с милиметри зад отбраната на Брайтън.

След равенството Ливърпул е на върха във Висшата лига с 21 точки, само с една повече пред втория Тотнъм, който обаче е с мач по-малко. За "шпорите" предстои лондонско дерби с Челси утре от 18:30 часа.