Виляреал пречупи Валядолид след почивката

С успеха Виляреал заема седмото място в класирането с 55 точки

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Виляреал спечели с 2:0 гостуването си на Валядолид от 36-ия кръг на Ла Лига. „Жълтата подводница“ стигна до успеха след головете на Жерард Морено и Етиен Капу. Двамата се разписаха след почивката.

С успеха Виляреал заема седмото място в класирането с 55 точки. В същото време Валядолид няма победа в последните си десет шампионатни двубоя и се бори за оцеляването си в елита. Тимът е 18-и с 31 точки, на две зад Уеска.

През първата част гостите бяха по-активният отбор, но пропуснаха да вкарат. Пропуски направиха Мойсес Гомес и Роке Меса.

В 41-вата минута дойде първата по-добра възможност за Валядолид. Шон Вайсман овладя в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от защитник.

В 68-ата минута Виляреал се възползва от териториалния си превес и излезе напред в резултата. Жерард Морено овладя дълго подаване, залъга защитник и с мощен удар прати топката в мрежата за 1:0.

В добавеното време на мача Етиен Капу сложи точка на спора, удвоявайки преднината на Виляреал – 2:0.

До последния съдийски сигнал резултатът остана непроменен.

В късния мач от испанския шампионат Ейбар и Бетис не се победиха. Те завършиха наравно 1:1.