Берое надви Етър с 2:1

Старозагорци се наложиха с 2:1 Етър

Берое се наложи с 2:1 като домакин на Етър в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Старозагорци се оказаха догонващи в резултата след 12 минути игра, но още до почивката осъществиха пълен обрат и в крайна сметка се поздравиха с успеха.
Срещата в Стара Загора започна с интересни ситуации и пред двете врати, но вратарите на двата тима се отличиха с добри намеси и запазиха мрежите си сухи.
В 12-ата минута все пак гостите от Велико Търново стигнаха до гол. След центриране от корнер топката попадна в Георги Сърмов, който от близка дистанция порази целта.
След попадение Берое постепенно пое инициативата и в 29-ата минута стигна до изравнителен гол. Иван Бандаловски засече с глава центриране от фаул на Карачанаков и прати топката във вратата на "болярите".
В самия край на първата част Берое стигна до втори гол. Точен с удар от границата на наказателното поле бе Педро Еуженио.
През втората част домакините владееха значително по-дълго време топката, но трудно стигаха до голови ситуации. Етър от своя страна нямаше никаква идея как да застраши противниковата врата и предимно се отбраняваше.
С този успех Берое събра актив от 40 точки на 4-ото място. Етър е на предпоследната 19-а позиция с 19.