Милан победи Дженоа  с 1:0

Андре Силва герой за "росонерите"

Милан спечели трудно с 1:0 гостуването си на Дженоа от 28-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение реализира резервата Андре Силва, който се разписа в четвъртата минута на добавеното време.
Андрей Гълъбинов започна титуляр за Дженоа и водеше атаката до 75-ата минута. Българският национал си партнираше с Горан Пандев, като двамата на няколко пъти създадоха проблеми на бранителите на Милан. Домакините обаче така и не успяха да се разпишат и секунди преди края бяха наказани.
Победата е четвърта поредна за Милан в първенствотo. Tимът на Дженаро Гатузо е шести с 47 точки. Дженоа заема 13-ото място с 30.
Двубоят започна едноминутно мълчание в памет на Давиде Астори.