Славия победи Пирин с 3:1

Белите спечелиха с 3:1, като всички попадения паднаха през втората част

Славия надделя лесно над гостуващия Пирин с 3:1. Головете за "белите" вкараха Галин Иванов (58, 88) и Ивайло Димитров (79), а за Пирин почетно попадение отбеляза Димитър Благов (89).
През първото полувреме положения липсваха, като най-опасната ситуация беше в 17-ата минута, когато Ивайло Димитров отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но Красимир Костов се намеси по прекрасен начин и изби в корнер, от който не последва нищо.
Началото на второто полувреме бе много добро за домакините, които пропуснаха две възможности след последователни удари на Галин Иванов и Янис Карабельов в 53-ата минута.
Така се стигна до 58-ата минута, в която Славия откри чрез Галин Иванов. Халфът на "белите" получи хубав пас в наказателното поле и с прецизен изстрел вкара топката в мрежата на Костов.
В 74-ата минута Галин Иванов отново заплаши вратата на Пирин, но този път ударът му бе париран от Костов.
В 79-ата минута Ивайло Димитров вкара второ попадение за "белите", което бе досущ като това на Иванов, като изключение бе страната, от която отбеляза.
През последните няколко минути от срещата паднаха още две попадения. Първо Галин Иванов вкара за 3:0 в 88-ата минута, а в ответната атака Димитър Благов отбеляза почетно попадение за "орлетата", за да оформи крайното 3:1.След тази победа Славия остава на 7-ото място с 32 точки, а Пирин е единадесети с 26 пункта.