Милан победи Киево с 3:1

Милан вече е десети с 12 точки и мач по-малко

Милан записа втора поредна победа в Серия „А“ и пети последователен мач без поражение, след като в двубой от осмия кръг се наложи с 3:1 над опашкаря Киево.
Гонсало Игуаин се разписа два пъти в рамките на седем минути след асистенции на Сусо. Аржентинецът беше точен в 27-ата и 34-ата минута.
Десет минути след началото на второто полувреме Сусо записа трето голово подаване в актива си, а Джакомо Бонавентура вкара за 3:0 в полза на „росонерите“ с удар извън наказателното поле.
Седем минути по-късно Киево върна едно попадение. Ветеранът Серджо Пелисиер се разписа с удар от дъгата на пеналта след грешка на защитата на домакините.
С четвъртата си поредна загуба „летящите магарета“ останаха на последното място в класирането без победа от началото на сезона и с отрицателен актив от -1 точка. Милан вече е десети с 12 точки и мач по-малко.