Арсенал надви Нюкасъл с 1:0

"Топчиите" с девета победа от началото на сезона

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Арсенал победи гостуващия Нюкасъл с минималното 1:0 в среща от 18-ия кръг и излезе на четвърта позиция във временното класиране. „Топчиите” натиснаха „свраките” от самото начало и пропуски последователно направиха Ектор Белерин, Алексис Санчес и младият защитник Айнсли Майтленд-Нилс. Така се стигна до 23-ата минута, когато Месут Йозил красив шут се разписа за 1:0. Гранит Джака и Александре Лаказет пропуснаха да удвоят аванса на домакините до края на срещата.
След почивката „артилеристите” продължиха да пропиляват редица голови възможности. Появилият се като резерва Оливие Жиру на няколко пъти внасяше смут в отбраната „свраките”, от чийто редици пък Хоселу и Перес бяха близо до гола и не успяха да се разпишат
Така лондонският тим записа девета победа за сезона и заема четвърта позиция с 33 точки. Нюкасъл е в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 15 точки.