Арсенал разби Тотнъм с 4:2

"Артилеристите" с много силна втора част

Арсенал победи Тотнъм с 4:2 в среща от 14-ия кръг на Висшата лига и в 196-ото дерби между двата тима. Двубоят протече като истински сблъсък и на няколко пъти играчите на двата отбора едва не стигнаха до бой.
Домакините откриха резултата още в 10-ата минута с попадение от дузпа на Пиер-Емерик Обамеянг, но Тотнъм успя да направи обрат до края на полувремето. Само четири минути трябваха на "шпорите", като в 30-ата Ерик Дайер се разписа за 1:1, а след него Хари Кейн даде аванс на Тотнъм от дузпа.
Арсенал започна втората част с двойна смяна, а на терена се появиха Александър Лаказет и Аарън Рамзи, като уелсецът се прояви само десет минути след смяната и подаде на Обамеянг за 2:2.
До края на мача домакините бяха по-активният тим, което доведе до трети гол във вратата на "шпорите" след силен удар на резервата Лаказет в 75-ата минута. Само две минути по-късно и Лукас Торейра се записа сред голмайсторите, след като бе изведен и пусна топката покрай вратаря.
Всичко за Тотнъм свърши в 85-ата минута, когато за втори жълт картон играта напусна защитника Ян Вертонген и остави тима си с човек по-малко.
Арсенал изпревари "шпорите" в класирането и заема четвъртото място в таблицата, макар и двата тима да са с по 30 точки.